۷ نکته طلایی که باید در هنگام خرید آباژور توجه داشته باشیم

خرید اینترنتی لوستر چوبی
2021-04-05
طراحی دکوراسیون داخلی منزل
2021-07-13
Show all

۷ نکته طلایی که باید در هنگام خرید آباژور توجه داشته باشیم

۷ نکته طلایی که باید در هنگام خرید آباژور توجه داشته باشیم

۷ نکته طلایی اباژور در هنگام خرید آباژور مانند دیگر وسایل منزل باید اقدامات خاصی انجام دهید و همچنین نکات ویژه ای را مد نظر قرار دهید. ما در این مقاله سعی داریم تا حدودی شما را با نحوه خرید یک آباژور مناسب آشنا کنیم. اگر می خواهید یک خرید خوب داشته باشید، حتما این نکات را در نظر بگیرید.

چگونه یک آباژور مناسب خریداری کنیم؟

(۷ نکته طلایی اباژور)شما در هنگام خرید هر وسیله ای برای منزل حتما تحقیق و بررسی های لازم را انجام می دهید و حساسیت های خاص خود را نیز دارید. خرید آباژور هم به همین شکل است. شما در هنگام خرید آباژور باید به چند نکته توجه داشته باشید، تا در نهایت از انتخاب خود راضی باشید و بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. در ابتدا شما باید نیاز خود را از خرید و تهیه آباژور بدانید. باید بدانید آباژور مد نظر چه کاربردی می تواند داشته باشد. آیا می خواهید از آن بیشتر برای زیبایی و جلوه دادن به منزل استفاده کنید یا برعکس زیبایی آن اصلا برای شما اهمیت ندارد و می خواهید از کاربرد اصلی آن در منزل استفاده نمایید. اینها تنها چند مورد است که بسیاری از افراد برایشان اهمیت دارد. بیایید با نکات بیشتری از این قبیل آشنا شویم که شما را در هنگام خرید آباژور کمک خواهد کرد.

اهمیت توجه به ظاهر آباژور و جلوه دادن به فضای داخلی

یکی از نکات بسیار مهم (۷ نکته طلایی اباژور)در هنگام خرید آباژور برای بعضی افراد، زیبایی و مدرن بودن آباژور می باشد؛ به طوری که ظاهر مناسبی داشته باشد و با ترکیب دکوراسیون داخلی منزل در تعادل باشد. البته در این موضوع جای اشکال گرفتن وجود ندارد و این مورد کاملا سلیقه ای است. این افراد اگر از کاربرد آباژور نمی خواهند استفاده خاصی داشته باشند، بهتر است در موقع خرید آباژور زیبایی، سایز آباژور، ایستاده یا رومیزی بودن آباژور را مد نظر قرار دهند. علاوه بر این و مهمتر از آن باید به کلاسیک یا مدرن بودن آباژور نیز توجه داشته باشند. اگر فضای منزل کاملا مدرن است بهتر است از اینگونه آباژور ها استفاده کنید و برعکس اگر دکوراسیون داخلی منزل شما کلاسیک و سنتی است، آباژور رومیزی سنتی و کلاسیک می تواند بهترین گزینه برای منزل شما باشد.

آباژور ایستاده یا رومیزی؟

یکی از سوال های متداول بین افراد، این است که آیا آباژور ایستاده برای منزل شان مناسب است یا آباژور رومیزی؟ در پاسخ به این افراد باید بگوییم که در وهله اول این موضوع کاملا بستگی به سلیقه شما و نیازی که از خرید آباژور احساس می کنید، دارد. اگر می خواهید تنها فضای محدودی از میز و اتاق روشن شود بهتر است از آباژورهای رومیزی و البته با کلاهک های روشن استفاده کنید تا از حداکثر نور آن بهره مند شوید. اما برعکس اگر قصد دارید از آباژور به عنوان تزیین و در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید، به شما خرید آباژورهای مدرن ایستاده و با کلاهک و رنگ های تیره را پیشنهاد می کنیم. البته قیمت این مدل آباژورها به نسبت آباژورهای رومیزی کمی گران تر است.

توجه به ویژگی ها و سایز آباژور و محل قرارگیری آن در منزل

یک نکته بسیار با اهمیت در هنگام خرید آباژور توجه به ابعاد آباژور و محل قرارگیری آن در منزل می باشد. برای این کار شما باید پیش از خرید آباژور، ابعاد و متراژ جایی که می خواهید آباژور را در آن قرار دهید را محاسبه کنید و سپس برای خرید آباژور اقدام کنید. توجه داشته باشید که جای مناسبی را برای قرارگیری آباژور انتخاب کنید که علاوه بر جلوه زیبایی، بتواند کاربرد درستی نیز داشته باشد. در هنگام خرید نیز باید اصلی ترین نکته برای شما توجه به ابعاد آباژور باشد که بتوانید آن را به درستی در محل تعیین شده جای دهید. سعی کنید محلی را که برای قرار دادن آباژور انتخاب می کنید را نیز در نظر بگیرید که مشکلی از لحاظ رفت و آمد، نور و روشنایی نداشته باشد. استفاده از آباژورهای رومیزی برای پذیرایی کار چندان درستی نیست و بهتر است برای این مکان خاص از آباژورهای ایستاده استفاده نمایید.

اهمیت رنگ کلاهک آباژور و جنس آن

در اینجا می خواهیم درباره ۲ نکته مهم دیگر در هنگام خرید آباژور صحبت کنیم. یکی از موارد بسیار مهم که پیش از این نیز تنها به آن اشاره کردیم جنس و رنگ کلاهک آباژور می باشد. اگر فضای منزل شما تاریک است و به نور زیادی برای روشنایی آن در طول روز احتیاج دارید به شما خرید آباژور با کلاهک روشن و یا آباژورهای بسیار مدرن و دیواری را پیشنهاد می کنیم. اما اگر نور محیط مناسب است و می خواهید بیشتر برای تزیین و زیبایی از آباژور استفاده کنید، دیگر رنگ کلاهک آباژور اهمیت چندانی نمی تواند داشته باشد. علاوه بر این جنس آباژور و پایه آن نیز مهم است. پایه برخی آباژور ها چوبی یا فلزی هستند. این نکته البته بیشتر به دوام آباژور و زیبایی آن باز می گردد که باید آن را نیز در نظر بگیرید.

نکات جامع خرید آباژور

موقع خرید آباژور به این چند نکته مختصر نیز توجه کنید تا بتوانید از همه لحاظ از خریدتان اطمینان حاصل کنید. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- توجه به وضعیت لوستر و چراغ ها

۲- توجه به کیفیت و سالم بودن آباژور

۳- ارتفاع کلاهک آباژور از سطح زمین یا میز

۴- طول و عرض و ابعاد آباژور

۵- شکل ظاهری

۶- قیمت و بسیاری موارد دیگر که حتما در هنگام تهیه آباژور حتما باید آنها را مد نظر قرار دهید.

در هنگام خرید آباژور چه کارهایی را انجام دهیم؟

 در موقع خرید آباژور دقیقا باید به نکاتی که تا بدین جای مقاله به آن اشاره شد حتما توجه داشته باشد و موقع خرید حتما از فروشنده بخواهید یک بار آن را روشن و خاموش کند. وضعیت نوردهی آباژور را چک کنید. قیمت آباژور را از چند فروشگاه بپرسید تا از میزان آن مطمئن شوید. با توجه به هدف و کاربرد، آن را در زمان خرید مد نظر قرار دهید. به ابعاد و سایز آن توجه داشته باشید. جنس پایه و کلاهک آباژور بسیار مهم است. در زمان خرید حتما یک بار آن را از روی زمین بلند کنید، چرا که وزن آباژور نیز برای برخی افراد اهمیت دارد. از سالم بودن کامل آباژور اطمینان حاصل کنید. و در نهایت بهتر است کالای مورد نظر خود را از نمایندگی های رسمی و یا فروشگاه های اینترنتی معتبر خریداری کنید و ضمانت های لازم را نیز دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.