طراحی دکوراسیون داخلی منزل
2021-07-13
نکات مهم در مورد خرید و نگهداری لوستر
2021-08-03
Show all

انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی

انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی

اگر به دنبال انتخاب لوستر برای پذیرایی هستید در این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم که به ارائه مهمترین نکات در مورد انتخاب لوستر برای پذیرایی اشاره کنیم، به دلیل این که پذیرایی محل مهمی در خانه ها محسوب می شود توجه به انتخاب لوستر برای پذیرایی نیز بسیار حائز اهمیت است. در حال حاضر استفاده از لوستر در دکوراسیون خانه ها نیز بسیار قابل توجه است، انتخاب لوستر برای پذیرایی در کنار سایر اجزای دکوراسیون می تواند زیبایی چندین برابری را به پذیرایی شما هدیه کند. اگر لوستر مناسب برای پذیرایی انتخاب نشود به احتمال زیاد دکوراسیون خانه شما بسیار آشفته به نظر خواهد رسید.

انتخاب لوستر برای پذیرایی

پیش از انتخاب لوستر برای پذیرایی لازم است که به هدف خود از خرید لوستر توجه داشته باشید. ممکن است که هدف شما از خرید لوستر فقط برای روشنایی منزل باشد و یا ممکن است در خرید لوستر بیشترین توجه شما برای تزیین و زیبایی پذیرایی خانه شما باشد در هر صورت هدف شما در انتخاب لوستر برای پذیرایی تاثیرگذار خواهد بود و ضروری است که با توجه به هدفی که دارید برای خرید لوستر برای پذیرایی اقدام کنید. در این صورت لوستر خریداری شده رضایت خاطر شما را فراهم خواهد کرد.

توجه به اندازه لوستر در انتخاب لوستر برای پذیرایی

یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب لوستر برای پذیرایی باید به آن توجه شود، اندازه لوستر است. با توجه به فضای پذیرایی است که شما می توانید اندازه لوستر مورد نظر خود را انتخاب کنید که ممکن است بزرگ باشد و یا کوچک و متوسط  باشد. اگر فضای پذیرایی شما بزرگ است می توانید لوسترهای مختلف را انتخاب کنید و اگر فضای پذیرایی شما کوچک است توجه داشته باشید که لوستری را انتخاب کنید که شاخه ها و چراغ های آن کمتر باشد در صورتی که لامپ های زیادی در لوستر به کار رفته باشد به دلیل داشتن نور زیاد مجبور به کم کردن لامپ ها خواهید شد که موجب می شود لوستر شما جلوه خوبی نداشته باشد.

توجه به رنگ لوستر در انتخاب لوستر برای پذیرایی

یکی دیگر از مهمترین مواردی که در انتخاب لوستر برای پذیرایی باید به آن توجه شود، رنگ لوستر است. رنگی که برای لوستر در نظر می گیرد باید با توجه به رنگ دکوراسیون منزل شما باشد. دقت داشته باشید که لوستری را که انتخاب می کنید از انواع لوسترهای جدید باشد و با دکوراسیون پذیرایی همخوانی داشته باشد تا بعدا مجبور به تعویض آن نشوید.

توجه به سبک لوستر در انتخاب لوستر برای پذیرایی

توجه کردن به طرح و سبک لوستر نیز در انتخاب لوستر برای پذیرایی بسیار با اهمیت است به همین دلیل است که در انتخاب لوستر برای پذیرایی باید به همخوانی سبک آن با سبک دکوراسیون پذیرایی توجه شود. لوسترها در انواع مختلف، طرح ها و سبک های گوناگونی تولید می شوند و به همین دلیل دست شما برای انتخاب لوستر مناسب باز خواهد بود.

توصیه ما این است که در پذیرایی خانه های مدرن از لوسترهای کوچک و لوسترهایی که به اسپرت معروف هستند، استفاده کنید این لوسترها به طور معمول روشنایی زیادی ندارند و در ساخت آنها نیز از چوب و فلز استفاده شده است. برای پذیرایی خانه هایی که دکوراسیون و چیدمان سنتی دارند استفاده از لوسترهای بزرگ و کلاسیک که به طور معمول از نور بیشتری برخوردار هستند، توصیه می شود، هماهنگی سبک لوستر خانه شما با سبک دکوراسیون پذیرایی زیبایی دو چندانی را به قسمت پذیرایی خواهد بخشید.

توجه به تعداد لوستر در انتخاب لوستر برای پذیرایی

وقتی که می خواهیم در مورد انتخاب لوستر برای پذیرایی صحبت کنیم، منظورمان استفاده از یک لوستر یا ویژگی های یک لوستر برای پذیرایی نیست. ممکن است که گاهی لازم باشد که از چندین لوستر برای پذیرایی استفاده شود. در صورتی که فضای اتاق پذیرایی شما بزرگ است، دست شما نیز بازتر است و می توانید به جای اینکه از یک لوستر بزرگ استفاده کنید از چند لوستر با اندازه کوچک استفاده کنید. در صورتی که فضای پذیرایی شما کوچک است در انتخاب لوستر دقت کافی داشته باشید تا هم نور مناسب داشته باشد و هم بیش از اندازه بزرگ نباشد.

توجه به سادگی و استاندارد بودن در انتخاب لوستر برای پذیرایی

از دیگر نکات مهمی که در انتخاب لوستر برای پذیرایی باید به آن توجه شود این است که لوستر هم ساده باشد و هم استاندارد باشد. توجه داشته باشید که حباب هایی که در لوستر پذیرایی شما به کار گرفته شده است ساده باشد یعنی حباب هایی باشند که اگر اتفاقی برای آنها افتاد به سادگی از بازار قابل تهیه باشند و دیگر شما مجبور نشوید لوستر خود را عوض کنید. سعی کنید لوستری را برای پذیرایی انتخاب کنید که از پیچیدگی زیادی برخوردار نباشد که به راحتی بتوان آن را تمیز کرد. در واقع می توانیم بگوییم که لوستر مناسب برای پذیرایی لوستری است که در عین این که بسیار زیبا است استاندارد و ساده نیز باشد.

توجه به ارتفاع سقف در انتخاب لوستر برای پذیرایی

در انتخاب لوستر برای پذیرایی یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه شود ارتفاع سقف است. در صورتی که سقف پذیرایی منزل شما بسیار بلند است توصیه می شود از لوسترهایی استفاده کنید که چند طبقه هستند، لوسترهای آویزان نیز برای پذیرایی شما می تواند بسیار مناسب باشد. در صورتی که اتاق پذیرایی شما دارای سقف کوتاهی است بهتر است که از لوسترهای سقفی استفاده کنید چرا که موجب می شود کوتاهی سقف کمتر دیده شود و همچنین از لحاظ زیبایی نیز بسیار حائز اهمیت است. برای هماهنگی بیشتر با لوستر پذیرایی می توانید از دیوارکوب یا یک آباژور نیز استفاده کنید که از لحاظ تنظیم نور موثر است.

توجه به سقف‌های گچبری در انتخاب لوستر برای پذیرایی

برخی از اتاق های پذیرایی هستند که در آنها سقف گچبری شده است و از تزییناتی برخوردار است، لوستری که برای سقف گچبری شده تهیه می شود بهتر است که ساده باشد و لوسترهایی که شلوغ هستند مناسب این نوع از سقف ها نیست و شلوغی سقف پذیرایی را بیش از حد می کند که خسته کننده خواهد بود.

توجه به لامپ‌های لوستر در انتخاب لوستر برای پذیرایی

آخرین موردی که در انتخاب لوستر پذیرایی باید به آن توجه شود، لامپ هایی است که در لوستر به کار گرفته می شود. رنگ لامپ های به کار رفته تاثیر مهمی می تواند در زیبایی پذیرایی شما داشته باشد به همین دلیل توصیه می شود که از ترکیب لامپ های مهتابی و آفتابی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.